Tarihçe

İnşaat, Dış Ticaret ve Pazarlama alanlarında faaliyet gösteren grubumuz şirketlerinin kuruluşu 1988 yılına dayanmaktadır. İlk olarak İstanbul merkezli olarak kurulan şirketimiz 1996 yılından itibaren İzmir merkezli olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

MakroYapı’nın yanısıra yurt içinde kurulu iki inşaat şirketimiz ( Gürbay İnşaat ve Canbay İnşaat) bulunmaktadır.

Tüm şirketlerimizin merkezi İzmir Ulukent Sanayi Bölgesi’nde, İzmir Aliağa yoluna cepheli , 3000 m2 kapalı alan- 2000 m2 açık alan ve 500 m2 idari binadan oluşan ve Gürbay İnşaat tarafından insaa edilen binamızdadır.

Yapı Malzemeleri Pazarlama

TULSA Plywood ve Langboard OSB panellerin düzenli yüklemelerle Türkiye ve çevre ülkelerde büyük toptancılara, proje bazında ise inşaat firmalarına satılması ile başlayan yapı malzemeleri ithalatında, bugun 1000 den fazla cari calişan musterimizle Izmir’den Kars’a , Istanbul’dan Diyarbakır’a , Samsun’dan Antalya’ya inşaat ve izolasyon malzemesi satısı yapılmaktadır.

2006 yılından buyana Şili’den ithal edilen TULSA plywood ‘un ve Amerika’dan ithal edilmekte olan Langboard OSB ‘nin Turkiye’deki tek yetkili satıcısı MakroYapı’dır.

Kendi ithal ettiğimiz ürünlerin yanısıra İzocam , Köster Yapı Kimyasalları, Rigips Alcı & Alcıpan, Özgür Atermit, BTM gibi firmaların da Ege Bolge bayisi olan MakroYapı, tüm inşaat malzemesi taleplerinizi karşılayabilecek altyapıya sahiptir.

Dış Ticaret

Şirketimiz, hem Türkiye piyasası için ithalat hem de Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Uzakdoğu ihracat ve transit ticaret faaliyetleriyle iştigal etmektedir.

Orta Doğu ve Rusya’da proje yapan Türk ve uluslararası müteahhitlik firmalarına “just in time” teslimatlar ile inşaat malzemeleri tedarik edilmektedir. Bu konuda sahip olduğumuz lojistik tecrübesiyle inşaatların beklemeden, üretim programına uygun bir şekilde yürütülmesi ve zamanında teslim edilebilmesi için talep edilen yapı malzemelerini tam zamanında teslim ederek, müteahhit firmalarla yakın bir işbirliği içinde bulunulmaktadır.

Son 10 yılda kurduğumuz güven verici ilişkiler ağıyla sadece Türkiye’de ki değil aynı zamanda Rusya’dan Libya’ya, Fas ’tan Dubai’ye, Romanya’dan Makedonya’ya kadar pek çok ülkedeki ithalatçılara en uygun fiyatlarla Brezilya, Rusya, ABD gibi ülkelerden plywood ve OSB panelleri satılmaktadır.